Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Servis | Referans | İletişim
       
 

Genel Özellikler

HAVA PERDESİ VERİMLİLİĞİ
Hava Perdesinin amacı kapı veya perdeleme istenen açıklarda iç ortam kapasitesini dış ortam olumsuz etkilerden korumaktadır. Bu sebeple doğru seçimden sonra korulum montaj cihazın verimliğini artırır. Hava perdesi montaj yapıldığı kapı aralığına belirli bir hızla hava üfleyerek perdeleme yapar. Böylece güçlü bir hava akışı sağlar. Bu hava akışı kendi başına ısı ve nem kaybını önleyen bir kapı görevi görür. Yer seviyesinde hava akışı 1.5-2.0 m/s’den az olmalıdır

PLASTİK METALE KARŞI
Endüstriyel plastik üstün paslanmaz ve yalıtım özelliklerine sahiptir. Düşük sürtünme etkisi ve hareketli parçalarda özel yağlama sistemi ile parçaların dayanıklılığı artırılmıştır. Plastiğin üretim maliyeti metalden oldukça düşüktür. Ayrıca plastik üstün bir güç/yoğunluk oranına sahiptir. (Plastik yoğunluğu metale göre 4-6 kat azdır).
Ayrıca PA-66 CF-40 polyamitin (307 N/mm2)’lik gücü, çelik gücüyle mukayese edebilir (370 N/mm2). Sonuç olarak diğer taraftan bu güce sahip diğer plastik kasanın aşınmaya dayanıklılığı uzun süre güzel bir görünüm sağlar.
Bütün bunlar çok daha ucuza faydalanabileceğiniz yüksek üretim teknolojisinin sonuçları olan özellikleridir.

HAVA PERDELERİ GÜVENLİĞİ
OLEFİNİ Hava Perdeleri kasları ve elektrikli ısıtıcıları aşırı ısınma korumasına sahiptir. Her bir ısıtıcı elemanı koruyan 3-6 arası sayıda PTC termostatları bulunmaktadır. Eğer sıcaklık 65C’nin üstüne çıkarsa bu termostatlar çalışmayı durdurur. Endüstriyel plastik deformasyonu 180C de başlar 110-130C arası plastik yapısal gücünü korur. Ayrıca hava perdesini kapatırken, fan ısıtıcı tamamen soğuyana kadar çalışmayı sürdürür, bu ısıtıcının fazla ısınmasını ve cihaza zarar vermesini engelleyen geciktirme sistemidir. S ve P seri hava perdesi modelleri çabuk soğumayı sağlayan kablolu, elektrikli ısıtıcı (TBEI), ile donatılmıştır.(Büyük yüzeyli alanlar için). Kablolu elektrik ısıtıcı güç aniden kesilse bile asla yanmaz ya da fazla ısınmaz.
Cihaz her ısıtıcı elemana 3 veya 6 termal sigorta düşecek şekilde dizayn edilmiş olduğundan, ekstra güvenlik sağlar.

CİHAZIN ÇALIŞMASI

OLEFINI’nin bütün ısıtıcısız (fan çapı 100 mm), mini, monoblok gövdeli modelleri kontrol paneli üzerine monte edilmiş kontrol kontrol düğmeleri ile donatılmıştır. OLEFINI Hava Perdelerinde kontrol paneli montesi çok kolay bir işlemdir. Bütün ısıtmalı üniteler, (elektrikli ve su) duvara monte edilen kablolu kumanda ile desteklenmiştir. Kullanıcı bir kumanda ile birden çok cihazı çalıştırabilir. Kontrolü bir cihaza bağlayıp diğer cihazları basit bir telefon kablosuyla birbirine bağlayarak hepsini birden çalıştırabilirsiniz.


  Faydalı Bilgiler
 • Niçin Olefini ?
 • ........................................................
 • Hava Perdesi Nedir?
 • ........................................................
 • Genel Özellikler
 • ........................................................
   
             

  Perpa Tic.Merk.A Blok Kat:11 No:1584 Okmeydanı / İSTANBUL
  Tel: +90 (212) 210 71 21 Fax: +90 (212) 210 71 22 E-mail: info@alize.org